Zatímco v Pelhřimově, v obvodu číslo patnáct, přijelo devětadvacet občanů, na opačném konci kraje, v obvodu číslo jednapadesát Žďár nad Sázavou, dorazilo jednadvacet voličů. „Volební schránky byly zapečetěny a budou sečteny až po hlasování ve standardním termínu, tedy v sobotu 10. října po čtrnácté hodině,“ informovala mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Druhé kolo senátních voleb v již zmíněných dvou okresech se uskuteční v pátek 9. a v sobotu 10. října. Volební lístky dostanou voliči až ve volební místnosti.

Na Žďársku jsou ve hře lidovec a místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement a starosta Nového Města na Moravě, sociální demokrat Michal Šmarda. Oba jsou zkušení komunální politici.

Ilustrační foto.
Návrat z oslavy se nevydařil. Muž skončil se třemi tržnými ranami na hlavě

V prvním kole se oba finalisté utkali s dalšími čtyřmi soupeři. Nejvíce hlasů, a to 10 660 získal Josef Klement. Michalu Šmardovi projevilo svou přízeň 8 691 voličů.

Na Pelhřimovsku bude v pátek a sobotu bojovat o hlasy voličů sociální demokrat a současný senátor Milan Štěch a radní Jindřichova Hradce Jaroslav Chalupský, který kandiduje za stranu Svobodných. I v tomto okrese mohli lidé vybírat ze šesti kandidátů. V prvním kole voleb získal Milan Štěch celkem 11 581 hlasů a Jaroslav Chalupský skončil na druhém místě s 8731 hlasy.