„Lidi tento trojboj stmelí, poznají své síly, pobaví se,” řekl hlavní pořadatel Petr Makáň. Akce s názvem Dalečínský drsňák se konala poprvé, ale organizátoři doufají, že se z ní stane tradice. „Je dobré, že má sjezdovka využití i mimo sezonu. Sám bych ale asi nesoutěžil. Měl bych strach z lezení po lanech, naopak sjezd na koloběžkách mě láká,” řekl Pavel Kadlec, starosta Dalečína.

Pokud by se z Dalečínského drsňáka stala tradice, mohl by závod doplnit záměr radnice vytvořit sportovní areál u školy, která je na dohled od sjezdovky. „Většinou k nám turisté, hlavně kolaři, přijedou autem, sundají kola a vyjedou na naučnou stezku podél přehrady. Potom se vrátí, naloží kola a zase odjedou. Chtěli bychom je zde zdržet, ale je nám jasné, že jim také musíme něco nabídnout,” dodal starosta.  

A co vedlo organizátory k uspořádání této akce? „Pracoval jsem v cestovním ruchu a právě víkendy, na kterých bylo možné vyzkoušet si netradiční disciplíny, jsme klientům nabízeli,” vysvětlil Petr Makáň.  

Sjezdovka měla využití i bez sněhu.

Jak dodal, podobné „adrenalinové“ víkendy využívají hlavně firmy pro stmelování kolektivu svých zaměstnanců. Družstva závodníků, a to jak žen a mužů, tak dětí, se v jednotlivých disciplínách střídala, takže živo bylo nejen na sjezdovce, ale i v sousedním lese.

Tam byla mezi stromy navázána lana, na nichž museli závodníci ve výšce minimálně čtyř metrů překonat čtvercovou dráhu. Překvapení čekalo i na některé z houbařů. To v případě, že se připletli do místa, kde se v lese skrývali a vzájemně sledovali paintballisté.