V lese u Dalečína se utkají v paintballu, poté je čeká lezecká dráha ve vysokých lanech.

Jako závěrečná disciplína trojboje je připraven sjezd na terénních koloběžkách ze sjezdovky, přičemž závodníky nahoru vyleze lyžařský vlek.

„Předběžně je nahlášeno asi deset týmů, ale předpokládáme, že další se přihlásí až v sobotu ráno před závodem,“ informoval Petr Makáň, organizátor spolupracující s místním Ski areálem, který akci zaštiťuje.

Ubytování pro přespolní je zajištěno buď v penzionu u sjezdovky, v místní tělocvičně nebo v Autokempu na kopci(bývalá Jitřenka). Otestovat si svoji fyzickou kondici mohou jak ženy, tak i muži – je možné sestavit i smíšená družstva.

Akce není limitována ani vyšším věkem, všichni soutěžící „jedou“ na vlastní nebezpečí. „Zúčastnit se může kdokoliv, ale musí být starší dvanácti let,“ upřesnil pořadatel.

Součásí adrenalinového dne budou také doprovodné akce jako je například půjčování čtyřkolek nebo projížďky na koních pro děti. Večer se přímo u sjezdovky uskuteční táborák, u kterého podle vyjádření organizátorů dojde nejenom k vyhlášení vítězů, ale i ošetřování všech utržených modřin.

„Rádi bychom z tohoto závodu udělali tradici, uvidíme, jestli se to ujme. Hlavně aby nám vyšlo počasí,“ dodal pořadatel.