Při světovém poháru od 24. května do 26. května se uzavřou některé místní komunikace a na hlavních tazích se mohou v době dopravní špičky tvořit kolony.

Dopravu bude v Novém Městě na Moravě a okolí řídit policie.”Policejní hlídky budou dohlížet na plynulost silničního provozu a v případě potřeby budou připraveny dopravu v místě regulovat,” uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě uskuteční od 24. do 26. května.
Test Fest ve Městě: fanoušci se na poháru mohou sami svézt na špičkových kolech

Dopravní policisté budou po celou dobu konání akce přítomni na všech důležitých příjezdových komunikacích. “Všichni řidiči proto musí dbát pokynů policejních hlídek, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím v dopravě,” dodala Dana Čírtková.

Policie apeluje na všechny návštěvníky v autech, aby dbali pokynů pořadatelů a policistů. Řidičům doporučuje naplánovat si příjezd do Nového Města na Moravě s dostatečným časovým předstihem.

„Z našich zkušeností víme, že vyšší počet návštěvníků, kteří budou přijíždět na Novoměstsko, může snížit kapacitu a dopravní obslužnost komunikací ve srovnání s běžným obdobím. Stejně tak musí řidiči respektovat aktuální dopravní značení. Z naší strany budeme při řešení protiprávních jednání uplatňovat nulovou toleranci,“ upozornil Pavel Musil, vedoucí dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou.

Návštěvníci také musejí respektovat pokyny pořadatelů a policistů při parkování vozidel na vyhrazených plochách určených k parkování vozidel.

V Novém Městě na Moravě pokračují přípravy na světový pohár horských kol. Ten se ve Vysočina areně uskuteční od 24. do 26. května.
Párek nad cílem i talkshow z náměstíčka: světový pohár ve Městě odhaluje detaily

Víkendový program jednotlivých závodů se dotkne nejen přijíždějících diváků, ale i místních obyvatel.

V průběhu závodů budou uzavřeny místní komunikace v prostoru Vysočina Arény a nejen to: “Po dobu jednotlivých závodů bude v době od 7:00 hodin do 15:30 hodin uzavřena část silnice vedoucí od Jiříkovic po křižovatku Vlachovická,” uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Objížďka bude vedena přes Radňovice a dále po silnici I/19. S pelotonem cyklomaratonu musejí řidiči počítat také v úsecích mezi Kadovem a Fryšavou pod Žákovou Horou, mezi Kadovem a Herálcem, mezi Třemi Studněmi a Skleným, kde bude provoz regulován kvůli průjezdu závodníků.

Zdroj: UCI Mountain Bike World Series: Nové Město na Moravě 2024

Do sportovního areálu Vysočina arena lidé také nesmějí nosit zakázané věci. “Jedná se například o nebezpečné předměty, mezi které patří pyrotechnika, nože a další předměty vyjmenované v návštěvním řádu,” dodala Dana Čírtková.