Od desátého do šestnáctého října nebude možné odbočit u Tokozu na Pilák, Polničku a zpět. „Na hlavní silnici I/37 bude pokračovat rekonstrukce, která odbočku zablokuje. A od 22. do 23. října bude úplně uzavřený most u Táferny, firma zde bude pokládat nový povrch,“ informoval starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Opravy silnice I/37 na průtahu Žďárem nad Sázavou probíhají od prvního květnového pondělí. Práce byly rozděleny do několika etap. Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic. ,,Práce navázaly na poslední dokončený úsek z loňského roku v Bezručově ulici. Na přelomu května a června se opravy přesunuly na druhou stranu barokního mostu. S uvedením do provozu celého dokončovaného úseku v délce téměř třináct set metrů počítáme ve druhé polovině října,“ řekl již dříve Martin Buček z ředitelství silnic a dálnic.

Nová cyklostezka naváže na tu stávající, která vede k Vysočina aréně.
V Novém Městě otevřou cyklostezku Vlachovická. Už tento týden

Poslední a osmou etapou rekonstrukce silnice I/37 je uzavření odbočky na Polničku. „Opravy mostu u Taférny byly navrženy dodatečně, původně nebyly součástí akce. Tím bude silnice I/37 úplně hotová,“ uvedla mluvčí Žďáru nad Sázavou Blanka Sobolová.

Do finále se blíží také opravy mostu na Jihlavské ulici. „Od 29. do 30. října bude úplně uzavřený most na Jihlavské, kvůli pokládce povrchu,“ řekl Mrkos. Tím skončí rekonstrukce mostu a kyvadlový provoz v této lokalitě.