Kruhový objezd, který vyšel kraj na částku pohybující se okolo šestnácti milionů korun, je hotový. „No konečně,“ zní z úst řidičů, které už nebavila objížďka po novoměstské Tyršově ulici. „Byla tam třicítka, tvořily se šílené kolony a ve špičce na Tyršovku nebylo možné vjet z bočních ulic,“ shrnul v několika bodech to, na co si řidiči nejvíce stěžovali, Jiří Král z Nového Města na Moravě.

Sběrný dvůr. Ilustrační foto.
Ve Žďáře nad Sázavou plánují další sběrné dvory i Re-use centrum

Nová okružní křižovatka má dopravě ulevit. A mohla by pomoci třeba i řidičům, kteří na Masarykovu ulici vjíždí z vedlejší ulice Hornické. „Je tam velmi složité odbočit doleva, Masarykova ulice je často úplně zablokovaná auty. Teď mohou řidiči vyjíždějící z Hornické jednoduše odbočit vpravo a na kruhovém objezdu se otočit,“ popsal možnost, která se nyní naskytla řidičům vozidel vyjíždějícím z Hornické ulice, novoměstský starosta Michal Šmarda.

Někteří Novoměšťané mají za to, že okružní křižovatka nebyla nutná. Starosta je ale jiného názoru. „Nebylo to tam bezpečné. V minulosti se tam stalo několik vážných dopravních nehod. Navíc se v místě staví nová poliklinika, takže se dá předpokládat, že tam doprava ještě zhoustne,“ vysvětlil Michal Šmarda.

„Takto se tam doprava zklidní. A ve směru od Maršovic už nebudou moct jet řidiči tak rychle,“ dodal.