„Od pondělka do středy bude totiž z důvodu rekonstrukce vozovky uzavřena silnice mezi Herálcem a Kocandou a od čtvrtka do neděle pak mezi Herálcem a Svratkou,“ uvedl Zdenek Augustin ze žďárského policejního dopravního oddělení.

Informace na letácích

První tři dny příštího týdne budou muset jezdit motoristé ze Svratky a Herálce do okresního města po čtyřicetikilometrové objížďce přes Sněžné.

Uzavírka se samozřejmě dotkne i provozu autobusových linek. Jejich řidiči však budou mít oproti ostatním šoférům menší výhodu. „Ranní pravidelné spoje pojedou v obou směrech do tři čtvrtě na osm po normální trase. Poté bude silnice uzavřena i pro ně, a budou muset jet po stanovené objížďce,“ informovala odborná dopravní referentka ze společnosti Zdar Jaroslava Zichová.

Cestující o změnách, které se jich příští týden na trase Svratka – Žďár nad Sázavou dotknou, Zdar již informoval. „V autobusech jsou vylepeny letáky, kde mají lidé přesně vysvětleno, který autobus kdy a jak pojede,“ doplnila. Od čtvrtka do neděle, kdy se bude opravovat silnice mezi Herálcem a Svratkou, budou muset jezdit řidiči mířící ze Svratky na Žďár přes Vortovou. „Je to asi dvacetikilometrová trasa.

Autobusy budou ze Svratky vyjíždět v pravidelný čas, do Herálce však budou jezdit asi s dvacetiminutovým zpožděním. Stejné to bude i u autobusů ze Žďáru. Vyjíždět budou podle jízdního řádu, ale do Svratky se dostanou o něco déle,“ uvedla Jaroslava Zichová.

Objížďka 16. – 18. dubna
Spoje: 11.15 hodin odjezd ZR 15.50 hodin odjezd Svratka 16.10 hodin odjezd ZR 17.15 hodin odjezd Svratka Obslouží pouze zastávky v úseku Svratka - Herálec a pojedou po objízdné trase přes Sněžné do a ze Žďáru nad Sázavou. Zastávky v úseku Kocanda - ZR, Bezručova u Pily nebudou těmito spoji obslouženy.
Spoje: 8.00 hodin odjezd ZR 10.05 hodin odjezd ZR 13.00 hodin odjezd ZR 14.45 hodin odjezd ZR 18.15 hodin odjezd ZR Pojedou ze Žďáru nad Sázavou do obce Cikháj.
Spoj: 9.33 hodin odjezd Cikháj Pojede z Cikháje pouze do Žďáru nad Sázavou, zastávky v úseky Herálec - Svratka nebudou těmito spoji obslouženy.
Spoje: 12.40 hodin odjezd Svratka 13.55 hodin odjezd Svratka Pojedou ze Svratky do Herálec a po objízdné trase přes Sněžné do Žďáru nad Sázavou a současně pojedou z Cikháje do Žďáru nad Sázavou přes Světnov.
Spoj: 14.25 odjezd ZR bude opožděn o 20 minut a pojede po objízdné trase pouze do Svratky a Herálce, ostatní zastávky vynechá. Linka Svratka – Žďár nad Sázavou – Jihlava bude ze zastávky Žďár nad Sázavou opožděn na 18.15 hod. a pojede po objízdné trase přes Sněžné do Svratky a Herálce. Autobusové zastávky Kocanda I a Kocanda II budou zrušeny.