Už za několik dní začne výstavba kruhového objezdu na silnici první třídy ve směru na Brno. Okružní křižovatka připojí na Brněnskou ulici průmyslovou zónu Jamská. Řidiči jedoucí ve směru od Brna a Velkého Meziříčí tak už nebudou muset jezdit do průmyslové zóny přes centrum.

Milionové investice

„Stavba přijde na zhruba deset milionů korun,“ uvedla vedoucí regionálního rozvoje města Irena Škodová. Stavební práce na této okružní křižovatce budou hotové do konce července. Druhá stavba kruhového objezdu souvisí s hypermarketem Kaufland. Ten začíná vznikat u vlakového a autobusového nádraží. „První termín dokončení obchodního domu včetně parkoviště a kruhového objezdu je stanoven na 30. června. Samozřejmě se může stát spousta věcí, které stavbu zpomalí. Druhým termínem je proto 30. srpen,“ upřesnil Vojtěch Filip ze společnosti FVM Invest Jihlava, která je investorem akce.

Kromě kruhových objezdů potěší žďárské řidiče také rozšíření stávajících parkovišť. Radnici to bude stát více než sedm milionů korun. „U polikliniky vznikne osmdesát jedna stání za více než čtyři miliony korun, před městským úřadem v ulici Dr. Drože potom dvaasedmdesát parkovacích míst za téměř tři miliony korun,“ upřesnil starosta Žďáru Jaromír Brychta.

Zmiňované parkoviště u polikliniky bude rozšířeno přes zelený pás a spojeno se současným parkovištěm prodejny Lidl. „Zabereme sice část zelené louky, ale protože o další výstavbě se zde neuvažuje, není to žádný problém. Navíc chceme od parkoviště k centru udělat chodník v místech, kde si lidé stejně od polikliniky vyšlapali cestičku,“ upřesnila místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Město nechá provést i parkové úpravy. Stromy a keři bude odstíněna hlavní silnice a podél chodníku budou nainstalovány lavičky.