Pro občany, kteří měli zájem si zároveň s hlavním vedením nechat vyměnit i kanalizační přípojky k domu, to mělo znamenat velké úspory. Přípojky jsou totiž v jejich vlastnictví a výměna jednoho metru stojí i několik tisíc korun. Ze čtyřiapadesáti majitelů domů však této možnosti využilo pouze jedenáct. „Město nemůže majitele nutit, aby si přípojky vyměnili, ale v případě havárie to může být dost komplikované, bude položen nový povrch vozovky, nové chodníky. Přípojky jsou mnohde v hloubce až čtyři metry,“ uvedl starosta František Bradáč.

Fotogelarii z opravy najdete zde

„Zdálo se mi to drahé, snad nás přípojka přežije,“ zadoufal muž z Novosad, který si nepřál být jmenován. „S příspěvkem města cena za metr přípojky vycházela na čtyři tisíce korun, bez příspěvku na více než šest tisíc korun,“ dodal František Bradáč. Délka přípojek u jednotlivých domů je různá, od dvou do jedenácti metrů. Lidé by tak za výměnu zaplatili od osmi do čtyřiačtyřiceti tisíc korun.

V budoucnu by to ale pro ně bylo výhodné. V případě havárie totiž zaplatí mnohem více. „Při havárii to nejnutnější opraví provozovatel, ale další opravy, případně celou výměnu už by si potom lidé museli uhradit sami. Je to jejich majetek,“ uzavřel starosta.