„Jedná se o domy čísel popisných 879 až 887, tedy o tři „cihláky“ stojící nad starou kotelnou, které byly postaveny už v roce 1964,“ informoval o plánované rekonstrukci bystřický místostarosta Josef Vojta.

Všechny tři více než čtyřicet let staré domy dostanou novou barevně odstupňovanou fasádu, jejich nájemníci se dočkají výměny původních oken za plastová a také nových vchodových dveří.

„Pokusíme se na akci získat dotaci, avšak oprava bude provedena, i když se nám to nepodaří,“ upřesnil starosta Karel Pačiska.

„Předpokládané náklady na rekonstrukci cihlových domů jsou zhruba dva miliony na jeden z nich, přičemž v letošním rozpočtu je na tuto akci vyhrazeno 2,5 milionu korun,“ doplnil starosta.

Už na podzim by se tedy mohlo začít s opravami prvního z domů, další dva by následovaly příští rok, kdy zbývající potřebné peníze budou zahrnuty do dalšího městského rozpočtu. „Zejména okna cihlových domů jsou ve velice špatném stavu, netěsní a jenom natírání jejich rámů to nevyřeší,“ uvedl starosta.