Do domova Pomněnka se první obyvatelé nastěhují v září 2024. „Hodně práce je za námi, ale ještě nás pořádný kus čeká. V současné době se především zaměřujeme na veřejnou sbírku na vybavení domova. Potřebujeme pořídit pečovatelská lůžka, matrace, vanový zvedák a další vybavení do pokojů i společných prostor,“ komentoval aktuální Petr Hladík z Farního sboru Českobratrské církve evangelické.

Diakonie Českobratrské církve evangelické se střediskem v Myslibořicích bude Pomněnku provozovat. Diakonie již také přijímá žádosti o pobyt v zařízení. „Na konci letošního roku pak začneme s výběrem zaměstnanců. V Pomněnce najde domov třicet klientů, o které se postará čtyřiadvacet zaměstnanců,“ popsal Hladík.

Zdroj: Youtube

V současné době jsou na stavbě hotové rozvody, omítky a podlahy. „Dokončuje se kaple a vstupní hala a začíná se s pokládáním zelené střechy, na kterou Diakonie získala evropskou dotaci ve výši 2,3 milionu korun,“ dodal Hladík.

Stavbu dělníci dokončí podle předpokladů v únoru příštího roku. „Pak potřebujeme nějaký čas na kolaudaci a pořízení potřebného vybavení pro budoucí klienty domova. Jedná se například o pečovatelská lůžka, speciální matrace, vanový zvedák a další nábytek do pokojů i společných prostor,“ přiblížila ředitelka Diakonie Michaela Grmelová.

Vizualizace Domova Pomněnka
Farníci v Novém Městě chtějí vybrat milion. Pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Z toho důvodu také dál pokračuje veřejná sbírka. „Výraznou pomocí byla také letošní Svatodušní sbírka, která se konala ve všech sborech Českobratrské církve evangelické. Připojila se také novoměstská Římskokatolická farnost. Celkový výtěžek činil téměř jeden milion korun. K této částce pak přidal další milion korun novoměstský evangelický sbor. V součtu tak na podporu Pomněnky půjdou téměř dva miliony korun,“ doplnil Petr Hladík.