„Na průmyslovce byla určitě potřeba větší tělocvična. Nová hala škole jenom prospěje,“ myslí si bývalý student průmyslové školy David Kašpar. V budově v Strojírenské ulici, která taktéž spadá pod průmyslovku, navíc tělocvična úplně chybí.

Stavba velké a prostorné haly za průmyslovou školou je v současnosti v plném proudu. Nabídne dostatečné zázemí pro mnoho druhů sportů. „Hala bude sloužit nejen krajské průmyslové škole a gymnáziu, ale svůj čas bude mít vyhrazený i široká veřejnost a místní sportovní kluby,“ sdělila mluvčí Žďáru nad Sázavou Blanka Sobolová.

Pro spolky a kluby, kterých ve městě funguje více než čtyřicet, je to určitě dobrá zpráva. Halu, kde budou moci sportovci z řad veřejnosti trávit volný čas, oceňuje i žďárský starosta Martin Mrkos. „Je to dobře, protože díky těm spolkům si lidé nacházejí cestu k pohybu,“ podotkl.

V češtině a ukrajinštině si mohou zájemci ve foyer chirurgického pavilonu v Novém Městě přečíst rychlé šípy.
Chirurgický pavilon v Novém Městě obsadily Rychlé šípy. Mluví i ukrajinsky

Investorem stavby je Kraj Vysočina, práce vyjdou zhruba na 136 milionů korun. Třiadvaceti miliony pak přispěje Žďár nad Sázavou. Novostavba nabídne kromě hlavní haly dva menší cvičební sály. „Péče o zdraví včetně prevence spojené se zdravým životním stylem je jednou z našich priorit,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Zázemí zde najdou sporty jako florbal, basketbal, volejbal, házená a tenis. Nebude chybět ani lezecká stěna. „K dispozici bude hned několik šaten s umývárnami, zázemí pro učitele, technické prostory, nářaďovny. Projekt počítá i se zázemím pro fandící veřejnost – galerií a kapacitou šedesáti diváků s výhledem do sportovní haly,“ vyjmenoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Stavba by podle krajské mluvčí Jitky Svatošové měla být také ekologicky přívětivá. „Část střechy bude zelená. Venkovní úprava hlavního objektu umožní prorůstání popínavých rostlin, využita bude trelážová síť,“ nastínila. Objekt bude bezbariérový a propojený se stávajícími budovami průmyslové školy. Hotovo by mohlo být v červnu příštího roku.