„Neříkám, že bych si neuměl představit lepší počasí, ale podle původní předpovědi mělo být ještě mnohem hůř – hlásili dokonce déšť se sněhem, takže to nakonec podle mě dopadlo ideálně. A nejsme z cukru, že jo,“ zhodnotil se smíchem Michal Stoklasa z Tišnova.

Horní řada zleva: Jakub Flajsar, Jakub Mach, Andrej Parolly, Jiří Bubák, Tomáš Kršek, Tomáš Mareček. Dolní řada zleva: Radek Flajsar, Jakub Grulich, Jan Ševčík.
Bigy vydřelo na MČR stříbro

Zahájení další motorkářské sezony na rychlobruslařském oválu u zimního stadionu si nenechali ujít ani nemotorizovaní fandové a zvědavci i náhodní kolemjdoucí z řad veřejnosti. Možnost vyfotit se na strojích všech typů i kubatur hojně využívali hlavně dětští návštěvníci. „Chodíme sem s malými syny pravidelně, byť sami motorkáři nejsme. Ostatně bydlíme opodál, takže jim ruch takového množství motorek stejně neunikne. Pro děti je to příjemné zpestření, a my si můžeme zase dát v klidu pivo a klobásu,“ nechal se slyšet Aleš Kříž ze Žďáru nad Sázavou.

Jaroslav Novák mladší patří ve své kategorii k nejlepším motocyklovým závodníkům v republice.
Novák na úvod soupeře drtil

K obhlídce motorek a setkání a popovídání si s přáteli se stejným koníčkem všem zahrála žďárská sestava D.O.P., svůj stánek s programem měl připraven i Besip. Silnice pak motorkáři symbolicky otevřeli společnou vyjížďkou, na niž vyrazili dvě hodiny po poledni směr Ostrov na Oslavou, Bohdalov a Nové Veselí. Večer se zájemci sešli tradičně ve žďárském klubu Corso.