Na počátky International meeting Svratka zavzpomínal i hlavní pořadatel akce Radek Pavlíček, který se srazu v šedesátém osmém účastnil ještě jako malý kluk. „Na první setkání v roce 1968 přijela auta z téměř celé Evropy a bylo jich nakonec kolem sedmi stovek. To už se pravděpodobně nikdy opakovat nebude. Ale i současná podoba akce má rozhodně své kouzlo,“ podotkl Radek Pavlíček.

Zdroj: Deník / Jana Nedělková

V sobotu do areálu Hotelu Svratka přijelo několik desítek historických, sportovních i novějších vozů. „Nejde nám o kvantitu, ale o to, aby dorazila pěkná auta a lidé se tady mohli sejít, popovídat si o společném koníčku, podívat se, s čím přijeli ostatní, poradit se… A v neposlední řadě je to rovněž společenská událost, kde se účastníci i návštěvníci z řad veřejnosti dobře pobaví,“ podotkl pořadatel.

V okolí hotelu byly k vidění převážně automobily značky Fiat, nechyběly ale ani vozy Lancia, Alfa Romeo nebo neitalská auta, jimž je sraz také otevřen. „Jsem nadšený. Nejsou tu stovky aut a velké davy, takže si mohu jednotlivé exempláře v klidu prohlédnout. Třeba tenhle fiat je opravdu unikát,“ obdivoval automobilový fanda Vladimír Matuška ze Žďáru nad Sázavou žlutý dvoumístný roadster Fiat 850 S z roku 1968.

Návštěvníky akce vozil mezi centrem Svratky a hotelem zdarma historický autobus Škoda 706 RTO, takzvaná „okurka“. Cestující v něm obdrželi jízdenky, s nimiž se pak mohli zapojit do slosování o ceny. International meeting Svratka, nad nímž převzal záštitu svratecký starosta František Mládek, byl spojen také s bohatým doprovodným programem pro dospělé i děti, který trval po celý víkend.