„Já jsem Číňan, a přivezl jsem si koronavirus,“ prohlásil ve spojitosti se svým masopustním kostýmem Daniel Šimek z Novoměstských kulturních zařízení.

Zelený koronavirus se choval poměrně agresivně, neboť neopatrnou veřejnost zákeřně infikoval prostřednictvím pěny na holení s výtažkem aloe vera. „Kdepak, tohle přece není koronovirus, ale korunavirus, takže si hlavně držte peněženky, protože virus útočí jenom na koruny - eura jsou v klidu,“ snažil se zamezit šíření paniky mezi přítomnými Masopust, vůdčí postava tradiční obchůzky.

V obnoveném novoměstském masopustním průvodu se i letos objevilo několik desítek rozličných masek, které si přišly prohlédnout stovky diváků. „Já jsem malý mysliveček,“ prohlásil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda s tím, že jeho choť se vžila do role babičky, mladší dcerka se stala Červenou Karkulkou a nejmenší dítko v kočárku vyfasovalo kostým vlka.

K masopustnímu průvodu se připojila například také skupina složená ze zaměstnanců Novoměstských sociálních služeb, jež zahrnula maminku, miminko v kočárku, babičku, policajta i vílu, a neopomněli s sebou vzít ani nezbytné koblížky, které rozdávali všem přítomným. „Masky nám vyrobili naši uživatelé,“ upřesnila Alena Pátková, která představovala lesní vílu.

Za hudebního doprovodu Zelenohorských muzikantů průvod absolvoval obchůzku centrem města s několika občerstvovacími zastávkami, aby se poté odebral do kulturního domu, kde masopustní veselí až do večerních hodin pokračovalo programem pro malé i velké.