„Já jsem Číňan, a přivezl jsem si koronavirus,“ prohlásil ve spojitosti se svým masopustním kostýmem Daniel Šimek z Novoměstských kulturních zařízení.

Zelený koronavirus se choval poměrně agresivně, neboť neopatrnou veřejnost zákeřně infikoval prostřednictvím pěny na holení s výtažkem aloe vera. „Kdepak, tohle přece není koronovirus, ale korunavirus, takže si hlavně držte peněženky, protože virus útočí jenom na koruny - eura jsou v klidu,“ snažil se zamezit šíření paniky mezi přítomnými Masopust, vůdčí postava tradiční obchůzky.

V obnoveném novoměstském masopustním průvodu se i letos objevilo několik desítek rozličných masek, které si přišly prohlédnout stovky diváků. „Já jsem malý mysliveček,“ prohlásil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda s tím, že jeho choť se vžila do role babičky, mladší dcerka se stala Červenou Karkulkou a nejmenší dítko v kočárku vyfasovalo kostým vlka.

K masopustnímu průvodu se připojila například také skupina složená ze zaměstnanců Novoměstských sociálních služeb, jež zahrnula maminku, miminko v kočárku, babičku, policajta i vílu, a neopomněli s sebou vzít ani nezbytné koblížky, které rozdávali všem přítomným. „Masky nám vyrobili naši uživatelé,“ upřesnila Alena Pátková, která představovala lesní vílu.

Tyršova ulice.
V Tyršově ulici přibude na pět desítek parkovacích míst

Za hudebního doprovodu Zelenohorských muzikantů průvod absolvoval obchůzku centrem města s několika občerstvovacími zastávkami, aby se poté odebral do kulturního domu, kde masopustní veselí až do večerních hodin pokračovalo programem pro malé i velké.