Třídění pacientů a návštěvníků novoměstské nemocnice probíhá i po zrušení červeného stanu. Jen se teď přesunulo do on-line prostředí.

Lidé, kteří nemají možnost si vytisknout dotazník dostupný na stránkách nemocnice, mohou nově využít krajskou aplikaci Jdu na návštěvu. „Tam jednoduše odpoví na otázky, do pěti minut obdrží SMS zprávu a téměř ve stejném čase také e-mail. Odkaz na krajskou aplikaci je na úvodní stránce nemocnice. Pacienti ji najdou v sekci aktuality nebo souhrnných informacích o nemoci Covid-19,“ přiblížila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Příchozí mohou dotazník vyplnit i těsně před příchodem do nemocnice například v chytrém telefonu. „Aplikace zvyšuje komfort našich pacientů a je uživatelsky přívětivá. Jsme rádi, že můžeme tuto krajskou službu v naší nemocnici využívat,“ doplnila ředitelka novoměstského zařízení Věra Palečková.

On-line dotazník má stejnou váhu jako papírový dotazník. „Povinnost mít třídící dotazník platí pro pacienty, jejich doprovod a pro návštěvy nemocnice. Ty v novoměstské nemocnici umožňujeme každou středu a neděli,“ uzavřela Pecková.

V pondělí bylo na Vysočině 157 lidí, u kterých se onemocnění Covid-19 projevilo. Za posledních čtyřiadvacet hodin přibyli dva nakažení na Jihlavsku a jeden na Třebíčsku. Z celkových 403 lidí s prokázanou nákazou se jich 246 vyléčilo a 10 lidí s nemocí zemřelo.