„Přijďte si s námi protáhnout tělo, nadýchat se čerstvého vzduchu a udělat něco pro krajinu a život v ní“, pozvala na akci Dagmar Papáčková ze Sdružení Krajina, které sídlí v Počítkách na Žďársku.

Akce začíná v půl desáté dopoledne, sraz je u ovčí pastviny za vesnicí u polní cesty ve směru k rybníku Plaček. A právě na ovčí pastvinu přibyde nová alej tvořená švestkami, třešněmi, jabloněmi a hrušněmi.

Alejí, kdysi běžných krajinotvorných prvků, je v přírodě, a to nejenom na Vysočině, čím dál méně. Proto se Sdružení Krajina každoročně pouští do jejich výsadby. Do nich je zapojována rovněž veřejnost - akce jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. „Nářadí a další věci potřebné pro výsadby budou zajištěny. Stačí přijít pracovně oděni a dobře naladěni. A protože víme, že po těžké práci je třeba se odměnit, přichystali jsme si pro vás na odpoledne bohatý kulturně - společenský program, za kterým se společně přesuneme k nám do Počítek. Jako vždy vás čeká skvělá zábava, dobré jídlo a pití, divadlo a samozřejmě my ze Sdružení Krajina,“ dodala Dagmar Papáčková.