Část obyvatel si hřiště přeje, další volají jen po obnovení menšího dětského hřiště, které tam dříve bylo a nyní je v havarijním stavu, jiní jsou proti jakýmkoliv aktivitám. „Postavil bych to hřiště jinde, ve Žďáře jsou vhodnější lokality,“ myslí si Petr Chlubna, jeden z obyvatel této části města.

I on přišel v pátek v podvečer na veřejné projednávání projektové dokumentace hřiště, které se uskutečnilo na městském úřadě. Sešlo se tam jednadvacet místních usedlíků, šest zastupitelů města, zástupci investora – organizátoři benefičního Festivalu Modré dny, a lidé měli možnost hovořit i s projektantem hřiště.

„Dohodli jsme se, že budeme pokračovat v další projektové dokumentaci,“ shrnula výsledky setkání vedoucí odboru rozvoje a územního plánování městského úřadu Irena Škodová. Návrh obyvatel, aby byla sportovní plocha postavena v jiné lokalitě, přišel pozdě. „Hřiště bude financováno ze sbírky Modrých dnů, a ta má jisté podmínky, mezi nimi i to, že investice musí být zahájena ještě letos,“ vysvětlil starosta Jaromír Brychta.

Pokud by se nyní zpracovával nový projekt na jinou lokalitu, podmínky by nebyly dodrženy a investor by jeden milion korun z benefiční sbírky uplatnil jinde. Radnice ale chce přistoupit na požadavek obyvatel tamní lokality, a to revitalizaci parku.

„Počítáme s úpravou parku, obnovou laviček, opravou pěšin i veřejného osvětlení. Samozřejmě v závislosti na rozpočtu,“ potvrdila Irena Škodová. Na setkání se lidé svěřili také se svými obavami z hluku či většího provozu v parku. Podle vyjádření radnice jsou tyto obavy bezdůvodné. Hřiště bude oplocené s daným řádem.