„Sněhu máme už dostatečnou zásobu. Když přijde dvoudenní obleva, tak vydrží,“ uvedl správce sjezdovky na Karel Klapač. Na tamním svahu momentálně leží 30 až 60 centimetrů technického sněhu. „Využili jsme ideálních podmínek, které teď chvilku panovaly,“ sdělil Klapač.

„Kolik je centimetrů sněhu na svahu, přesně nevím, ještě ho rozhrnujeme. Vleky se ale v pátek v 16 hodin rozjedou,“ uvedl včera správce sjezdovky Ski klubu Velké Meziříčí na Fajtově kopci Jiří Pálka.

Intenzivně zasněžují také ostatní sjezdovky. Správcům se ale nelíbí předpověď počasí na příští týden, předpověď totiž udává teploty nad nulou i v noci. Kdy budou moci vleky spustit tedy nevědí, změny a novinky budou aktuálně vkládat na webové stránky.

V Karasíně pořídili víc sněžných děl, zasněžují podle možností a podmínek od začátku prosince. Víkend nestihnou, když ale bude přát počasí, mohlo by se lyžovat o svátcích. „Pokud ale vyjde meteorologům ta obleva, budeme jezdit asi až po Novém roce,“ pověděl správce sjezdovky Libor Jedlička.

Do Vánoc se zřejmě nebude jezdit ve Svratce, v druhé polovině prázdnin by se ale lyžování mohlo stihnout. V Dalečíně mají hotové zatím dvě třetiny sjezdovky. (kor)

KDE SE LYŽUJE?
Harusův kopec, Nové Město:
od 20. 12. ve 12 hodin
Fajtův kopec, Velké Meziříčí:
od 20. 12. v 16 hodin
Svratka:
pravděpodobně 2. polovina zimních prázdnin
Dalečín:
hotovy 2/3 trati, spuštění provozu podle aktuálního počasí
Karasín:
při příznivých podmínkách vánoční svátky
Jimramov:
při příznivých podmínkách vánoční svátky
Aktuální informace vždy na webových stránkách sjezdovek