Se stavbou sportovní haly se začalo v loňském roce. Mohla být postavena již dříve, ale novoměstští obyvatelé dali v anketě, v níž se radnice dotazovala, do které stavební akce se má pustit nejdříve, přednost Městským lázním. Sportovci se tedy museli ještě po nějaký čas spokojit s budovou starého tělovýchovného střediska.

Další pozdržení výstavby nové haly bylo způsobeno tím, že po dokončení projektu přišli místní horolezci s nápadem přidat do haly navíc lezeckou stěnu. Město nakonec na jejich návrh přistoupilo, stavba se tím ale o něco prodražila a opozdila.

Dalším problémem bylo finanční zajištění. Nejprve to vypadalo, že veškeré náklady, které byly vyčísleny na částku pohybující se okolo šedesáti milionů korun, padnou na bedra města. Nakonec se ale podařilo získat dotaci. „Ta činila třicet čtyři milionů korun,“ informoval novoměstský starosta Michal Šmarda.

„Podmínkou dotace bylo, že musíme získané peníze proinvestovat v roce 2019, to už jsme splnili,“ doplnil místostarosta Stanislav Marek.

Stavba haly zatím běží podle plánu. „Pokud dochází k nějakým komplikacím, tak pouze k drobným, které se dají bez problémů zvládnout. Není žádný důvod se domnívat, že bude odloženo slavnostní otevření haly, které je naplánováno na 11. září,“ popsal postup stavebních akcí Michal Šmarda.