„Skvělá podívaná," nechal se slyšet Tomáš Kučera, který do Mitrova přijel ze Žďáru nad Sázavou. „A děti jsem nemohl vyhnat ze skákacího hradu," dodal mladý muž, který za honáky vyrazil s celou rodinou.

Pro děti byl v sobotu v Mitrovském dvoře připraven Dětský den. Unavit se mohly ve skákacím hradě. Sladké odměny dostaly za plnění dovednostních disciplín, jako třeba skákání v pytli.

„Ne," odpověděla na otázku, jestli se nebála v sedle koně šestiletá Klára Dlouhá. „Byla to její premiéra," vysvětlila Klářina maminka Jitka. Aby toho nebylo málo, v Mitovském dvoře se v sobotu konal i Rodinný víkend s koňmi.

„Akce seznamuje děti i dospělé s koněm jakožto užitečným pomocníkem farmáře při práci s dobytkem. V průběhu dne byla několikrát nabídnuta možnost projet se krátce na koni zdarma," uvedl Boris Keka z Mitrovského dvora.

V sobotu dopoledne se v Mitrovském dvoře konaly také farmářské trhy. Do Mitrova můžete přijet ale i v neděli 2. června. Také na tento den je tam připraven bohatý program.

Mitrovský dvůr, program neděle 2. června:

Rodinný víkend s koňmi – neděle od cca 10 do 16 hodin: Akce seznamuje děti i dospělé s koněm jakožto užitečným pomocníkem farmáře při práci s dobytkem. V průběhu dne je několikrát nabídnuta možnost projet se krátce zdarma na koni.

Dětský den – neděle od cca 10 do 13 hodin: U příležitosti Dne dětí budou i v neděli probíhat pro děti soutěže o sladké odměny.

Black Angus Championship 2013 – neděle od cca 10 do 16 hodin: Soutěže v dovednostech jezdců a koní při práci s dobytkem – jezdecké sportovní disciplíny, která vzešla z práce honáků na amerických rančích. Soutěže probíhají v písčité aréně o rozměrech 30x60 metrů. Na programu jsou penningové ("oddělovací"), lasovací a rychlostní disciplíny.

Vstup na všechny akce je bezplatný. O přestávkách závodů probíhají pro diváky soutěže o ceny.