Začátek filmu byl ohlášený na pátou, ale návštěvníci si dali trochu na čas, v pět byli pořadatelé zimního kina z Novoměstských kulturních zařízení stále „v přesile". „Já myslím, že diváci přijdou, lidé volali a na promítání se ptali, takže je čekám," řekla s úsměvem Veronika Teplá, ředitelka Novoměstských kulturních zařízení.

A dvorek se pak dospělými i dětmi zaplnil během pár minut. Než se pohodlně usadili a zabalili do připravených dek, velké vločky pokryly dvůr sněhem. Neobvyklý zážitek sledovat film, zatímco všude kolem padají „sedláci", si přišlo vychutnat kolem čtyřiceti lidí. Čejkovi z Nového Města přišli na promítání i s jedenapůlroční dcerkou Lindou. „O zimním kině jsme se dozvěděli na webových stránkách města. Ten nápad se nám moc líbil, tak jsme si to nemohli nechat ujít," usmívala se maminka Petra.

Zimní kino promítalo animovaný film Fimfárum: do třetice všeho dobrého. „Podívejte se, jak jsou mí kolegové skvělí - poručili všem živlům a začalo nám i sněžit. Tak hezké dívání!" přivítala před začátkem filmu diváky Veronika Teplá. Kromě sněhu připravili pořadatelé pro diváky pohovky, židle i sáňky na sezení a také teplé deky. Většina diváků se vešla pod střechu, nědo se zas, navzdory padajícímu sněhu, usadil vedle. Podle propozic si mohli zajistit i vlastní sezení, někteří si přinesli židle, ale také sáňky. „Přivézt jsme je nemohli, tak je nesem v ruce," smáli se. Kdo seděl „na vlastním", měl i slevu na vstupném.

Pořadatelé také chystali původně pro úsek s občerstvením ledový bar. „Bohužel nám nevyšel. Sněhová deska, na které stávají nápoje, se nasvítí modrým světlem, vypadá to pěkně. Hledali jsme, kde bychom mohli nasbírat čistý sníh, ale nenašli. Technický sníh od kamarádů ze sjezdovky taky nebyl řešením, ten nedrží pohromadě," prozradil Daniel Šimek, jeden z pořadatelů. „Bar tak máme ‚ledový' díky tomu modrému nasvícení, a když nebyly skutečné, tak jsme ho aspoň vybavili rampouchy nakreslenými," smál se.

Zimní kino v Novém Městě vzniklo z původně skoro ztřeštěného nápadu, jak říkají sami jeho organizátoři.. „Naše letní kina v Horáckém muzeu diváci chválili, a tak někoho napadlo, že by nebylo špatné udělat zimní kino, když Nové Město je středisko zimních sportů. Čím víc jsme si o tom povídali, tím nám to připadalo reálnější, a tak jsme ho uspořádali," popsala Veronika Teplá. Druhé představení zimního kina bude v Novém Městě 21. února. „Snad už toho sněhu bude víc. Ale protože tou dobou už zas možná budeme mít zimy všichni dost, budeme promítat film z Karibiku, takže to bude už taková příprava na léto," doplnila s úsměvem Veronika Teplá.