„Kromě jednoho poloprofesionálního sboru vystupovali všichni účinkující bez nároku na honorář. Návštěvníci naopak přispívali dobrovolným vstupným,“ sdělila Iva Horká, která se nejen podílela na organizaci koncertu, ale také na něm sama vystupovala.

Koncert, jehož duchovním otcem je František Podstatzky-Lichtenstein, se uskutečnil na velkomeziříčském zámku již potřetí.
Mezi věrné účinkující, kteří nevynechali ani jeden ročník, patří Musica la Cornetta, Pěvecké duo Helena Klimešová a Věra Kuklíková a zpěvačky Iva Horká a Věra Sokolová.

Vybrané peníze navýší konto určené na opravu netínských varhan. „Nejlepší variantou by byla stavba nového nástroje. Ovšem je připraveno také levnější řešení, které počítá se částečným zachováním původních varhan z roku 1939,“ připomněla posluchačům moderátorka večera Irena Tronečková.

Doposud se na kontě podařilo shromáždit přes pět set šedesát tisíc korun. Přičemž více než sto třicet tisíc korun se vybralo právě na vánočních programech.
Vzhledem k tomu, že je sbírka povolena do 7. března příštího roku, byl letošní vánoční koncert v rámci této sbírky poslední.

Lucie Kučerová