„Chtěly jsme našim pacientům čas, který tady stráví, nějak zpříjemnit. A tohle je to nejmenší. Vyhlásila jsem akci „truhlík“. Každý něco přinesl a společnými silami jsme vše vysadily a vynesly na terasu, kam mají přístup i naši pacienti. Vstup je možný i těm imobilním, na zahrádku je převezeme na speciálních vozících,“ vysvětlila jedna ze sester, které zahrádku připravily, Iva Topinková.

Pacienti novinku přijali s povděkem. „Opravdu je vidět, že pookřejí, moc se jim to líbí. Je to maličkost, ale prospěšná,“ podotkla sestra pro ošetřovatelskou rehabilitaci Markéta Gregorová.
Zdravotnice by rády zahrádku ještě trochu vylepšily. „Kdybychom sehnaly nějaký stabilní, pevný zahradní nábytek vhodný pro naše pacienty a slunečníky, nemělo by to chybu,“ vysvětlila záměr vrchní sestra oddělení dlouhodobě nemocných Kateřina Havlová.

Nemocnice se proto obrací na případné dárce, kteří by byli ochotni sestrám z oddělení dlouhodobě nemocným pomoci a věnovat zahradní vybavení. „Pokud se tedy najde nějaký dárce, může se ozvat na e-mail tamara.peckova@nnm.cz,“ sdělila kontaktní adresu mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.