Požadavek na hřiště pro své ratolesti vznesli občané na starostu ve webové diskusi.

„Postupně poznávám budoucí sousedy a zjišťuji, že mají malé děti, a proto předpokládám, že i většina obyvatel Klafaru II budou právě mladé rodiny s dětmi. Nejbližší plácky na hraní jsou asfaltové silnice, pole a pak problematické hřiště u Věžičky. To je jednak daleko, průlezky jsou zničené a je velmi oblíbené u našich spoluobčanů ze svobodáren. Myslím, že hřiště by se na Klafar II hodilo,“ navrhl jeden z pisatelů.

On ani ostatní rodiče, respektive jejich děti, o svůj koutek nepřijdou. „V současné době se uvažuje o zřízení dětského hřiště v zahradě objektu na křižovatce ulic Okružní horní a Libická,“ ujistil v písemné odpovědi starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta.

Vedení města si představuje hřiště vybavené pískovištěm, houpačkou a prolézačkou. „Prostor by byl v kontrolním režimu, tedy uzamykatelný s pravidelnými kontrolami, včetně výměny písku a zákazu vstupu psů a koček,“ přiblížil starosta Brychta.

Ti nejmenší se tedy na čerstvém vzduchu zabaví, ale co starší? „O výstavbě fotbalového plácku v lokalitě se zatím neuvažuje. Pro tuto věkovou kategorii je v dochůdné vzdálenosti nově rekonstruované hřiště za 2. základní školou,“ uvedl žďárský starosta Jaromír Brychta.