Před sebou měli nůžky, papíry, potřeby ke kreslení a pod jejich rukama vznikaly působivé obrázky s přáníčky na památku společně příjemně strávených hodin.

„Je to v rámci takzvaného mezigeneračního soužití, napadlo mě při nějaké činnosti propojit seniory s dětmi s mentálním postižením. Jde především o ten přímý kontakt mezi dvěma generacemi. Nakonec se z toho vyvinula velice krásná spolupráce, kde si nikdo žádných handicapů nevšímá, a mohu říci, že na setkání se obě strany vždycky těší. Děti jsou tady klidné a soustředěné, ani se jim pak nechce pak zpátky do školy k dalším povinnostem. Pro seniory je zase návštěva dětí zpestřením běžného dne,“ popsala asistentka pedagoga z 3. základní školy Iva Pometlová.

Šafránů karpatských roce ve Třech Studních několik desítek.
Vzácné šafrány se budou stěhovat. Kam? To se zatím neví

Poprvé se děti ze speciální školy přišly za babičkami a dědečky do domova pro seniory v rámci projektu A my také pomáháme podívat na podzim, kdy jim předvedly krátký kulturní program, a poté všichni vyráběli záložky. Před Vánoci školáci zahráli seniorům na bubny djembe a společně tvořili svícny. Při třetím setkání v domově seniorů se dokonce pustili do pečení sušenek.

„Už máme domluvené, že v květnu a v červnu za námi na oplátku senioři přijdou do školy, aby viděli, jak to tam vypadá,“ dodala autorka projektu Iva Pometlová.

Ilustrační foto.
Křesťanská skupina Hvězdička chystá ve Žďáře zápisy