Před sebou měli nůžky, papíry, potřeby ke kreslení a pod jejich rukama vznikaly působivé obrázky s přáníčky na památku společně příjemně strávených hodin.

„Je to v rámci takzvaného mezigeneračního soužití, napadlo mě při nějaké činnosti propojit seniory s dětmi s mentálním postižením. Jde především o ten přímý kontakt mezi dvěma generacemi. Nakonec se z toho vyvinula velice krásná spolupráce, kde si nikdo žádných handicapů nevšímá, a mohu říci, že na setkání se obě strany vždycky těší. Děti jsou tady klidné a soustředěné, ani se jim pak nechce pak zpátky do školy k dalším povinnostem. Pro seniory je zase návštěva dětí zpestřením běžného dne,“ popsala asistentka pedagoga z 3. základní školy Iva Pometlová.

Poprvé se děti ze speciální školy přišly za babičkami a dědečky do domova pro seniory v rámci projektu A my také pomáháme podívat na podzim, kdy jim předvedly krátký kulturní program, a poté všichni vyráběli záložky. Před Vánoci školáci zahráli seniorům na bubny djembe a společně tvořili svícny. Při třetím setkání v domově seniorů se dokonce pustili do pečení sušenek.

„Už máme domluvené, že v květnu a v červnu za námi na oplátku senioři přijdou do školy, aby viděli, jak to tam vypadá,“ dodala autorka projektu Iva Pometlová.