„Tentokrát se akce jmenuje Řemeslo má zlaté dno. Letošek je totiž Rokem průmyslu a technického vzdělávání. Děti obecně tráví poslední dobou hodně času u počítačů, a praxe – jak zašroubovat šroub, jak zatlouct hřebík – jim trošičku chybí,“ vysvětlil ředitel školy Libor Skryja.

Na několika stanovištích si malí účastníci vyzkoušeli, jaké to je, být zedníkem, dlaždičem, instalatérem, pokrývačem, klempířem, tesařem, rybářem či cukrářem. Měli také možnost si uplést koště nebo namalovat obrázek na sklo. S přípravou jednotlivých zastavení pomohli místní podnikatelé.

„Které z těchto potravin 
a výrobků obsahují mléko? A v kterých je mouka? A víte, kde se mouka bere?“ ptala se „na farmě“ Anežka Brožová, vedoucí učitelka mateřské školy. Mezi slámou, kukuřicí a rýží, nasypanými do velkých sklenic, většina dotazovaných obilí bez problémů poznala. Ti starší správně identifikovali 
i pštrosí a husí vejce.

„Na školní zahradě se mi moc líbilo, hlavně jak mi pomáhala sestřička Ájinka,“ pověděl tříletý Lukáš Novotný. Jeho sestra si úspěšně vyzkoušela všechny připravené řemeslné činnosti. „Bavilo mě všechno. Až budu velká, chtěla bych chovat zvířátka,“ svěřila se předškolačka Andrea Novotná.

O budoucím povolání má jasnou představu také stejně starý Filip Havlíček. „Nejvíc se mi líbilo na střeše. Zatloukal jsem hřebíky, pokládal tašky, jednou bych to chtěl dělat,“ přiznal spokojený návštěvník školní zahrady.

Pozitivně akci hodnotil i ředitel školy. „Děti jsou velice šikovné. Je vidět, že ty z vesnice řemesla ještě nezapomněly, a doufám, že ani nezapomenou,“ pověděl Libor Skryja.

Připomněl, že v minulosti žáky nejen místní školy bavil program nazvaný Česko v srdíčku Evropy. „V podstatě o každé zemi EU jsme si řekli něco zajímavého a potom jsme vybrali něco, čím se ta která země prezentuje, například Slovensko – bača, sýry, Rakousko – hory a tak dále,“ připomněl ředitel Skryja.