Rozhodni se sám začne v deset hodin dopoledne. Pro děti, mládež i dospělé je připraven preventivně sportovní program. Akci připravilo Kolpingovo dílo České republiky, Centrum primární prevence Spektrum, Rodinné centrum Srdíčko a Tělovýchovná jednota Nové Město na Moravě.

Hlavní téma letošního ročníku udává Centrum primární prevence Spektrum. „Letošní výroční Rozhodni se sám bude hlavně o internetové bezpečnosti. Podle našich zkušeností je rizikové chování dětí na internetu stále velmi časté,“ uvedla Petra Nováčková, vedoucí Centra Spektrum. Pro účastníky jsou připraveny panely s informacemi o bezpečném chování na internetu a prostor bude i pro diskuze s lektory.

O zdravém stravování bude opět informovat výživová poradkyně Simona Šafránková. „Zastavují se u nás hlavně ženy, které přirozeně oblast zdravého stravování nejvíc zajímá. Také letos budou připravena výživná a rychlá jídla, která je mohou inspirovat ke každodennímu vaření,“ informovala poradkyně.

Výstava Sdružení výtvarných umělců a teoretiků na Staré radnici ve Žďáru nad Sázavou.
Ve Žďáře začaly 23. slavnosti jeřabin

Rodinné centrum Srdíčko připravilo sportovní aktivitu i pro ženy po porodu. Jedná se o cvičení s kočárky, které povede Martina Sejkorová. „Jedná se o spojení procházky s aktivním fitness tréninkem,“ přiblížila Sejkorová.

Přítomny budou i fyzioterapeutky z Rehabilitace Marty Šillerové, které návštěvníkům poradí s jejich pohybovými obtížemi a představí cvičební pomůcky.

Sportovní aktivity zajistí Tělovýchovná jednota Nové Město na Moravě. Uskuteční se druhý ročník závodu Běh Farskými humny, kterého se mohou zúčastnit všechny věkové kategorie. Chybět nebude ani Běh rodičů s kočárky nebo Tandemový běh rodičů s dětmi.

Ilustrační foto
V bystřickém Edenu oslaví ukončení žní

Po čas konání akce bude probíhat i doprovodný program, který bude připraven až do 16 hodin. O doprovodné aktivity se postará Centrum Srdíčko. Pro děti bude připraven skákací hrad, megabubliny nebo hrací koutek. Odvážnější se mohou projet na loďkách po řece Sázavě. Veškeré aktivity jsou zdarma přístupné.

ALENA DOLNÍČKOVÁ