„Závody na lyžích teď organizoval téměř každý, proto jsme se rozhodli udělat pro děti raději soutěže na ledu," vysvětlil Miroslav Lukeš mladší, člen Sboru dobrovolných hasičů Rokytno, který akci pořádal.

„Toto už byl druhý termín, původně jsme měli soutěže připravené o týden dříve, ale protože přišla menší obleva, museli jsme akci odložit. Měli jsme trochu strach, kolik přijde dětí, ale byli jsme nakonec velmi mile překvapeni," dodala další členka organizátorského týmu Monika Lukešová.

Děti čekalo rychlobruslení, krasobruslení a mnohé další dovednostní disciplíny. Většina z nich se na tuto soutěž dlouhodobě připravovala, neboť rokytenský rybník zvaný Obecník byl s krátkými přestávkami zamrzlý už od prosince loňského roku. A vzhledem k tomu, že v jeho blízkosti nechybí veřejné osvětlení, mohli jak malí tak i velcí bruslit prakticky den co den, a to i po setmění. Pravidelný trénink pak nejmladší obyvatelé Rokytna zúročili na nedělním soutěžním odpoledni.

Soutěžilo se hned v několika disciplínách. „Začali jsme slalomem, aby se děti trochu rozbruslily. Pak přicházely na řadu složitější soutěže. Vyzkoušely si něco málo z krasobruslení, musely podjíždět, objíždět, zastavit na určeném místě a trefit se tenisákem do pusy dřevěného šaška. A vyzkoušely si také práci hokejisty, když měly hokejkou nasměrovat puk do přísně chráněné branky," popsal některé ze soutěžních disciplín Miroslav Lukeš.

Samozřejmě, že nechyběly ani pády, takže někteří ze soutěžících si z ledové plochy kromě skvělého zážitku, medaile a sladkých odměn odnesli i pár modřin a boulí.

Bruslařské závody sledovalo také početné publikum. „Jsem docela překvapená, kolik dětí se dostavilo. Soutěží i moje vnučka Tonička a docela jí to jde. A ostatní děti jsou také moc šikovné, je vidět, že na bruslích nestojí poprvé," pochválila závodníky Božena Slonková z Rokytna, která si, stejně jako mnoho jiných, nedělní procházku zpříjemnila sledováním soutěžního odpoledne na ledě.