Třída, jež vytvoří nejlepší reklamní plakát na mléko, stráví za odměnu den na statku rodiny Němcovy. „Letos se mohou akce poprvé zúčastnit všechny školy z Vysočiny. Dříve byla totiž určena pouze pro děti z Velkomeziříčska a Velkobítešska. Odstartovat by měla na jaře,“ uvedl František Němec.

Během loňských ročníků na farmu v Netíně došlo vždy v průměru okolo třiceti plakátů. Letos by číslo mohlo několikanásobně vzrůst. Nejšikovnější děti se pak mohou těšit například na krávy s telaty, mohou si vyzkoušet dojení na trenažéru nebo si prohlédnou zemědělskou techniku.

„Myslím si, že je skvělé, když mají děti z města, a nejen z něj, možnost se k nám podívat a zjistit, jak to na farmě funguje, svézt se na koni nebo ochutnat nějaké naše mléčné výrobky,“ myslí si netínský farmář.

Netínská farma byla založena v roce 1990. Rodina Němcova začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. O rok později ale rozvoj farmy dovolil přistavět nový kravín a dnes Farma rodiny Němcovy hospodaří na stu hektarech zemědělské půdy a její stáje pojmou padesát kusů těch nejlepších dojnic.

Od roku 2005 zpracovává rodina Němcova mléko ve vlastní minimlékárně, převážně na Farmářský jogurt bílý a sýry.