„Zahradu u Studánky jsme se snažili utvářet převážně pro děti, aby je podněcovala k pozorování, bádání, ke hře, relaxaci a péči o ni,“ informovala učitelka ze třídy Studánka Eva Turinská.

V minulém týdnu ve školce vysadili 44 stromů i keřů a zahradu celkově upravili s pomocí šestnácti rodin, jejichž děti navštěvují třídu Studánka s prvky waldorfské pedagogiky.

„Do úpravy naší části zahrady se zapojilo 30 dospělých a 23 dětí, kteří s velkým nasazením přetvářeli zahradu šest hodin. Počasí nám přálo, stejně jako maminky, které přinesly různé dobroty a v zázemí třídy uvařily bramborovou polévku pro všechny přítomné,“ přiblížila Eva Turinská. Doplnila, že už letos na jaře s jedenácti rodiči současných i bývalých žáků na zahradě zasadili přes tři desítky trvalek.

O konkrétním umístění a názvu rostlin, které zahradu zvelebí, budou návštěvníky informovat dvě cedule. „Jsme rádi, že se realizace podařila podle našich představ a věříme, že bude v městské zástavbě útulnou oázou pro děti i ostatní uživatele a potěšením pro oči kolemjdoucích. Větší změny se Zahrada u Studánky dočká ještě na jaře, kdy dojde k realizaci stavby zahradního domku, z jehož střechy budeme zachytávat dešťovou vodu k zalévání,“ dodala Eva Turinská.