Ty jezdecké odstartoval „Pole Bending“, tedy slalom mezi tyčemi. K vidění tak byly rychlé otočky koní o 360 stupňů a svižné kličky. Při sprintu do cíle pak obecenstvo jezdce bouřlivě povzbuzovalo, aby byly jejich časy ještě lepší. Tuto disciplínu nakonec ovládl Jaroslav Kabelka na koni Shane. Jako vítěz pak nastoupil do adrenalinem nabitého souboje motorka versus kůň. Další rychlostní disciplínou byl „Barrel Race“, jízda mezi barely. I tady zvítězil Jaroslav Kabelka a stal se tak králem jezdeckých disciplín.

Úsměv na tváři přítomným divákům vytvořili šašci z Akčního divadla Šiklův mlýn, kteří se rozhodli, že předvedou, jak vypadá přirozená komunikace mezi člověkem a koněm. Místo koně, ale krotili koně pod kapotou žlutého trabanta.

Poté již nadešel čas na divácky oblíbené dobytkářské soutěže. Jako první byl „Team Penning“, disciplína při které tři honáci musí oddělit předem určené dva kusy dobytka a zahnat je přes celou arénu do boxu. Dobytek si ale velmi často dělal, co chtěl a tak bylo pro soutěžící mnohdy obtížné určené kusy od stáda oddělit. Prvenství si nakonec odneslo trio ve složení Monika Spilková, David Lukáš a Vít Chlapec. Posledním soubojem byla „Ulička“, při které museli dva jezdci prohnat tele třemi brankami. Ani tentokrát nebylo jednoduché tvrdohlavý dobytek ovládnout a kovboje mnohdy pořádně prohnal. Nejrychlejší ale byl Jaroslav Kabelka s Michaelou Kadetovou.

Tím skončila Rodeoshow, nikoliv však program v městečku. Po celé odpoledne hrála country kapela a večer vyvrcholil soutěží v jízdě na elektrickém býkovi o pět tisíc korun. Nechyběl ani tradiční sobotní ohňostroj. Kdo ještě neměl dost, bavil se v místních barech až do rána.

Pavel Med