„Spolubál má být hlavně příležitost k setkání, a doufáme, že se při něm sejdou nejen lidé z neziskovek, ale i další plesající, kteří mají rádi smysluplnou činnost, bály a originální zábavu. Kromě toho by měl Spolubál umožnit lidem vidět, že být aktivní je nejen prospěšné, ale taky zábavné," uvedla ředitelka obecně prospěšné společnosti Portimo, jednoho z pořadatelů, Ruth Šormová.

Myšlenka společného plesu vznikla zhruba před rokem.  Letošní ročník nekomerčního projektu je jakousi ochutnávkou, jak by mohla taková akce v budoucnu vypadat a co se od ní dá očekávat. „Předpokládal jsem, že se s pár organizacemi nějak domluvíme, ale realita předčila mé očekávání. Kolegové jsou aktivní, tvořiví, v přípravném týmu vládne pozitivní atmosféra a vzájemná důvěra," vyjádřil se Tomáš Blažek ze Sdružení Krajina.

Ples bude laděn do retro stylu – není to sice podmínkou, ale dobový obleček ze dna skříně je vítán. „K vidění bude zajímavý program, stylová výzdoba i kavárna, kde si budete moci vychutnat kávu s vynikajícími domácími koláčky," zve všechny zájemce Tomáš Blažek.

První Spolubál, který se v Novém Městě uskuteční v pátek 29. listopadu, pořádají obecně prospěšná společnost Portimo, obecně prospěšná společnost Domácí hospic Vysočina, Klub seniorů Nové Město na Moravě, občanské sdružení Lysina lenina, občanské sdružení Maracaibo, Novoměstské sociální služby, Patchwork Club Nové Město na Moravě, občanské sdružení Sdružení Krajina, Střední odborná škola Nové Město na Moravě a Tělovýchovná jednota Nové Město na Moravě.