Na rekonstrukci to v letošní stavební sezoně podle něj nevypadá. „ Asi před dvěma lety jsem se na špatný stav chodníků kolem obchodních domů na náměstí ptal. Z města jsem dostal odpověď, ať se prý nebojím, projekt je v začátcích,“ zavzpomínal.

Město problém podle mluvčí Žďáru nad Sázavou Blanky Sobolové řeší. Chce požádat o dotaci na rekonstrukci celé pravé strany náměstí. „Nechceme jít jen cestou pouhé výměny asfaltového povrchu, ale udělat komplexní proměnu této části centra. Do prostoru by se pak měli vejít chodci i cyklisté. Chceme řešit kvalitní odvodnění, dešťovou vodu chceme nechat vsakovat, případně využít na další zálivku,“ odhalila plány Sobolová.

Ilustrační foto.
Bývalý žďárský soudce je násilník, rozhodl definitivně soud

Prioritou je podle Sobolové vyřešit prostor za obchodními domy až po ulici Neumannova. „Máme hotovou studii na celou tuto lokalitu i s atriem. Intenzivně připravujeme projektovou dokumentaci s projektovou kanceláří Ms Plan,“ řekla mluvčí s tím, že hotová by mohla být zhruba na konci roku.

Obyvatelé Žďáru tedy ještě budou muset vydržet. „Nejhorší je zima. Při obvyklé zimní údržbě je někdy problém hlavně pro starší lidi absolvovat cestu po zmrzlém, zasněženém, mnohdy neodhrnutém povrchu bez toho, aby jim hrozil pád. A ten nemusí vždy končit jen natlučeným zadkem,“ dodal Košťál.