Zájemci se mohou těšit i na povídání meteorologa a moderátora počasí České televize a zároveň třebíčského rodáka Michala Žáka. Prozradí, jak probíhají přípravy na relaci o počasí, jak se točí samotná předpověď počasí, případně přidá i veselé historky z natáčení. „Ve workshopu s Michalem Žákem si je pak možné vyzkoušet simulované vysílání počasí a následně i získat podepsaný certifikát. Nutná je ale rezervace prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách,“ upozornila marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová.

K dispozici bude návštěvníkům rovněž laserová střelnice – čeká je střelba na pohyblivý terč, z posedu, kromě toho také lovení pstruhů v zámeckých středověkých sádkách, projížďky na koních, na velbloudu či v kočáru, zvířátka na mazlení, traktory, síťování, zemědělské stroje, jarmark, hudba, škola štípání dřeva, tlučení másla, výstava mysliveckých trofejí, ukázky práce s loveckými psy, králičí hop, komentované prohlídky v okolí Konventského rybníka, hrabání listí v parku, relaxace na seně a spousta dalších zajímavostí a aktivit viz http://www.zamekzdar.cz/den-venkova-2018-program/.

Chybět nemůže ani dobré jídlo, a to zejména ryby, což zároveň souvisí se křtem nové ochranné známky Žďárský kapr a následnou rybí kulinářskou show Marcela Ihnačáka se Žďárským kaprem. „Známý slovenský kuchař, který je oceněný dvěma Michelin hvězdami a který vařil i pod světoznámým Jamiem Oliverem, se představí také ve Žďáře. Na Dni venkova bude připravovat rybí pokrmy z ryb ulovených v Kinského rybnících,“ dodala Lucie Herberová.