Brychta zmínil projekt na rozšíření a přebudování současného bazénu u základní školy Švermova. Půjde-li všech dle plánu, na jaře 2010 se projekt za asi sto milionů korun rozjede. „Na sezonu v roce 2011 už by mělo být toto koupaliště připraveno pro turisty i zájemce z řad obyvatel města,“ podotkl Brychta.

Jednou z dalších otázek směrovaných k hlavnímu představiteli Žďáru byl i neuspokojivý vzhled kašny na náměstí Republiky. Ta se však případné opravy dočká až při plánované rekonstrukci průtahu městem a samotného náměstí. „To by mělo být v budoucnu odděleno od silnice pruhem vzrostlých stromů a zelení,“ nastínil Brychta.

Na Dni s Deníkem se také obyvatelé města dozvěděli, že se brzy dočkají dlouho slibovaného kruhového objezdu u pekárny Enpeka.

Nejen čtenáři Žďárského deníku se na Prima Dni s Deníkem zastavili u modrých stánků, aby se seznámili s prací novinářů, prodiskutovaly témata, která hýbou Žďárem, nebo si jen tak vzali balonek pro své děti. Lidé se mohli u stánků Deníku také občerstvit pivem nebo limonádou, byly zde k zakoupení časopisy a noviny vydavatelství Vltava–Labe–Press .