Pro šest chlapečků a pět holčiček byly připraveny drobné dárky. „Děti obdržely soupravu do postýlky – polštářek a přikrývku, CD s písničkami pro nejmenší a pamětní list,“ sdělil polničský místostarosta Luboš Zeman.

Ratolesti v doprovodu svých rodičů a rodinných příslušníků přivítal na radnici starosta obce Bohumil Cempírek. „Pro příchozí byl připraven také hodinový kulturní program, který nacvičili žáci základní školy. Děti zpívaly, hrály a recitovaly básničky,“ nechal se slyšet místostarosta.

„Slavnostní vítání připravil Sbor pro občanské záležitosti ve spolupráci s obecním úřadem,“ doplnil. Příznivý demografický vývoj prožívá polnička od roku 2001. „Z původních 590 obyvatel jich dnes v obci žije přes sedm set,“ sdělil místostarosta obce.

V obci se buduje individuální bytová výstavba. „A to jak v lokalitě Cihelník, tak i nově v místě zvaném Za humny,“ doplnil Luboš Zeman.

Pozitivní rozvoj obce v posledních letech přivedl do Polničky nové rodiny. Navíc se minimalizuje počet mladých lidí, kteří by se z obce stěhovali. „Svou roli určitě sehrává i ta skutečnost, že obec má mateřskou školu a úplnou základní devítiletou školu, která v posledních letech postupně prochází modernizací,“ zauvažoval místostarosta Polničky.