„Naše nabíjecí stanice, jsou řešením pro každou situaci v elektromobilitě. VECTOR je stejnosměrná dobíjecí stanice schopná dobít elektromobil během půl hodiny. Tedy řešení pro co nejmenší zdržení na cestě. DELTOWER je střídavá nabíjecí stanice, kde dobití trvá v řádu jednotek hodin dle kapacity a stavu baterie. Tato stanice je vhodná pro umístění tam, kde se lidé dvě až tři hodiny zdrží. Typicky u památek, u muzeí, úřadů či obchodních center," popsal nabízená řešení předseda představenstva DELu Jiří Kabelka.

Na dobití elektromobilu z klasické domácí elektrické zásuvky je nutné čekat až dvanáct hodin. „I naše „pomalejší“ dobíjecí stanice je mnohonásobně rychlejší. Oproti rychlodobíjecí stanici VECTOR je navíc střídavá nabíječka DELTOWER finančně dostupnější. Je to tedy nejlepší způsob, jak mohou firmy, města a obce začít s podporou elektromobility. Stanice je odolná i proti zásahům vandalů a může sloužit třeba i jako veřejná Wifi," vysvětluje Jiří Kabelka.

Další novinkou, kterou žďárská firma zatím připravuje, bude možnost dobíjení elektrovozidel přímo v areálu DELu. „Chceme zřídit dobíjecí místo přímo před vstupem do firmy. Nyní probíhají projekční práce, ale rádi bychom dobíjecí místo zprovoznili v průběhu tohoto roku,“ informoval marketingový manažer DELu Zdeněk Navrátil.

Žďáru nad Sázavou tak přibude další místo pro dobíjení elektrovozidel. „Bude ale první, které nabídne rychlodobíjení. Do půl hodiny bude hotovo. Řidič elektromobilu si zatím může dát kávu u nás na recepci,“ poznamenal Jiří Kabelka.