Kromě toho bude obnoveno odvodnění vybraných komunikací, částečně osazena svodidla a směrové sloupky a obnoveno vodorovné i svislé dopravní značení.

Z Města do Svratky

Ve žďárském okrese se tyto opravy nově týkají silnice II/360, a to úseku mezi obcemi Jimramov a Moravec. Rekonstrukce čeká také komunikaci II/354, vedoucí z Nového Města na Moravě do Svratky. Rozhodli o tom v pondělí krajští radní.

V důsledku stavebních prací na silnicich se řidiči projíždějící v letním období těmito úseky musejí připravit na dopravní omezení. „Ke všem investičním akcím jsme přistoupili z důvodu nevyhovujícího stavebního stavu vozovek v těchto úsecích. Věřím, že všichni řidiči pochopí, že opravy silnic a s tím související dopravní omezení jsou skutečně nezbytně nutné. Odměnou za jejich trpělivost jim budou nové, kvalitní a bezpečnější komunikace, které jejich dopravu po kraji následně zrychlí,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro dopravu a majetek.

Podle něj dojde také mimo jiné k urychlení ještě dalších investičních akcí na krajských komunikacích tak, aby byly alespoň částečně zmírněny dopady hospodářské a ekonomické krize v kraji Vysočina.

Rekonstrukční práce na vybraných komunikacích by měly být zahájeny v červenci, dokončení je potom plánováno na začátek října 2009.

Celkové náklady na rekonstrukci krajských silnic, kterých kraj v současnosti vlastní přibližně 4600 kilometrů, se budou letos pohybovat kolem částky ve výši jeden a půl miliardy korun, přičemž většina akcí bude financována prostřednictvím evropských fondů.

„Vedle finančních prostředků na investice do komunikací vyčlenil kraj Vysočina ve svém rozpočtu také dvě stě padesát milionů korun na souvislé opravy a údržbu,“ dodala mluvčí krajského úřadu Eva Neuwirthová.

-----------------

Co se také opraví?

II/410 od I/23 – Želetava

II/360 Jimramov – Moravec

II/129 Cetoraz – Jiřičky

II/351 od II/602 – Třebíč

II/354 Nové Město – Svratka

III/03810 Havl. Brod – Přibyslav

II/339 Ledeč nad Sázavou – hranice kraje

II/639 Horní Cerekev – Kostelec

II/402 Batelov – hranice okresu

II/133 Horní Cerekev - kř. II/602

--------------------

Kraj spustí aktuální dopravní informace z regionu online

Kraj Vysočina spustí ještě v květnu nový projekt dopravních informací online. Smyslem aplikace je poskytnout složkám krajského integrovaného systému, případným partnerům z oblasti dopravy ale také široké veřejnosti aktuální informace o stavu a sjízdnosti silnic v kraji Vysočina včetně dálnice D1.

Aplikace bude přístupná na webové adrese http://doprava.kr-vysocina.cz a bude umožňovat uživateli zobrazení aktuálních informací jednak v přehledné mapě kraje, ale také i možnost shlédnout situaci v jednotlivých okresech v kraji Vysočina.