Opravovat se ovšem nebude kompletně celý průtah Křižanovem. „Nejedná se o souvislou opravu celého průtahu, ale pouze vybraných částí, které to vyžadují,“ potvrdil Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Podkladní vrstvu komunikace procházející Křižanovem tvoří materiál, který se používal ještě v 19. a na začátku 20. století. „Ten bude potřeba odstranit a provést kompletně novou konstrukci vozovky, která zvýší únosnost komunikace a bude odpovídat současným požadavkům s ohledem na intenzitu provozu při jejím využívání těžkou nákladní dopravou,“ poznamenal Martin Buček.

Hasiči zasahovali bezmála u čtyřiceti událostí.
V noci se na Vysočině rozvodnily potoky a řeky. Hasiči museli evakuovat tábor

Opravovat se bude postupně. Začne se v ulici Za Branou, a pokračovat se bude přes Masarykovo a Benešovo náměstí do části Ořechovské ulice. „Oprava bude organizovaná tak, že v čase probíhajících prací bude uzavřen jeden jízdní pruh a provoz tam bude bude řízený kyvadlově za pomocí světelné signalizace,“ sdělil Martin Buček.

„Je domluveno, že jakmile dělníci odpoledne skončí s prací, bude omezení odstraněno a provoz bude vedený oběma jízdními pruhy,“ doplnil jeho slova křižanovský starosta.

V době, kdy bude silnice obousměrně průjezdná, musí řidiči dodržovat na opravovaném úseku maximální povolenou rychlost třicet kilometrů v hodině. „Dokončení předpokládáme do 8. srpna v závislosti na počasí a postupu prací,“ uvedl Martin Buček.

„Myslím, že to zhotovitel bude chtít dokončit o něco dříve,“ podotkl Ivo Klimeš.