„Privatizace se tentokrát týká i nebytových prostor, a to bezpodmínečně. Dům se na rozdíl od minulých let prostě musí prodat komplet. Je potřeba, aby se nájemníci domluvili a založili například družstvo,“ uvedla místostarostka Žďáru Dagmar Zvěřinová.

Lidé však nemusí panikařit. „Každý nájemce obytného domu zařazeného do privatizace dostane v týdnu od 10. do 14. března brožuru, kde budou veškeré informace týkající se privatizace. Kdo bude mít další dotazy, může se doptat na úřadě,“ ujistila Stanislava Prokopová, vedoucí žďárského majetkoprávního odboru.

Ceny za jednotlivé byty se liší v řádu statisíců. Kolik zaplatí lidé ve Žďáře nad Sázavou městu ve čtvrté vlně privatizace za koupi bytových domů? „Bude samozřejmě záležet na stavu bytů. Dva plus jednička bude ve starých a neopravených domech stát mnohem méně než v budovách, kde je nová střecha, zateplení či plastová okna. To platí i o celých domech,“ sdělil starosta Jaromír Brychta.

Ani obyvatelé bytů, na něž město dostalo od státu dotace, nepřijdou ve čtvrté vlně privatizce zkrátka. „Je tam sice podmínka, že je nemůžeme do dvaceti let prodat, ale vyřešíme to smlouvou o smlouvě budoucí. Lidé si je tedy budou moci koupit již nyní,“ ujistil starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta.

(kliknutím zvětšíte)