Od školního roku 2025/2026 by měla v novoměstské škole kvůli maturitnímu oboru Stavebnictví vzniknout jedna třída pro až třicet žáků.

Nový maturitní obor doplní nabídku odborného vzdělávání s maturitní zkouškou na stavebních školách v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči.

„Už od letošního školního roku jsme navýšili počty žáků u nejvíce poptávaných učebních oborů stavebního zaměření na vybraných krajských středních školách. Například v Jihlavě se zvýšila kapacita oborů Instalatér nebo Elektrikář silnoproud. Kapacity v oborech Tesař, Zedník a Malíř a lakýrník se navýšily také u havlíčkobrodské stavebky,“ popisuje krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala.

Úprav se dočká i silnice II/399, která spojuje Náměšť nad Oslavou s Velkou Bíteší a dálnicí D1. Je úzká a plná zatáček.
Obchvaty a rekonstrukce silnic. Na nové bloky Dukovan se chystá celá Vysočina

V součanosti novoměstská střední škola nabízí tříleté stavební učební obory Tesař, Zedník, Instalatér a Truhlář.

Vznik nového maturitního oboru stavebního zaměření podporuje také Svaz podnikatelů ve stavebnictví, což potvrzuje i Petr Podaný, personální a správní ředitel společnosti PKS.

„Spojení učebních a maturitních oborů stejného zaměření je na odborných školách vždy výhodou. Nejen, že škola disponuje potřebným prostorovým a materiálním vybavením i odborným zázemím, ale zároveň vzniká větší variabilita při možném přesunu žáků mezi maturitním a učebním oborem,“ uvedl Petr Podaný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Úprav se dočká silnice II/399, která spojuje Náměšť s Velkou Bíteší.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář