„Jedná se o výměnu mostních závěrů. Ty stávající dělníci postupně vybourají a nahradí novými povrchovými závěry s odpovídající dilatační schopností. Práce máme naplánovány na následující tři týdny a budou na etapy. S postupem prací dojde na dálnici k částečnému omezování provozu," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jiří Veselý.

Od pátku 4. do neděle 6. srpna deseti hodin dopoledne budou řidiči jezdit po dálnici na Prahu i na Brno místem prací střídavě jedním nebo dvěma provizorními jízdními pruhy. Od neděle 6. do soboty 26. srpna bude uzavřen pravý pás dálnice v úseku 133. a 134 kilometru včetně výjezdové větve mimoúrovňové křižovatky Měřín (EXIT 134) vpravo a doprava pojede v provizorních jízdních pruzích v režimu 2+2/0.

Silničáři začali v úterý s rozšiřováním dálnice D1 u Brna mezi 194. a 196. kilometrem. Auta projedou dvěma pruhy v každém směru.
Zúžení na D1 u Brna? Policisté vydali takzvané třináctero pro řidiče

„Od pátku 25. srpna dvaceti hodin do neděle 27. srpna deseti hodin zavřeme levý pás dálnice ve zmíněném úseku a provoz ve směru na Prahu povedeme jedním provizorním jízdním pruhem. Od soboty 26. srpna čtrnácti hodin do neděle 27. srpna deseti hodin uzavřeme pravý pás dálnice a provoz ve směru na Brno povedeme jedním jízdním pruhem," doplnil další informace Veselý.

Práce vyjdou na necelých pět milionů korun. Firma stavební akci dodělá do konce srpna.