Na podzim loňského roku byla zprovozněna cyklostezka ze Žďáru nad Sázavou kolem Pilské nádrže do Polničky, letos začnou práce na vybudování cyklotrasy od firmy Hettich na samotném okraji Žďáru do městské části Radonín.

A jakmile skončí práce na tomto úseku, začne realizace cyklostezky vedoucí pod viaduktem na Hamry nad Sázavou. „Z naší strany je trasa hotova,“ uvedl hamerský starosta Hubert Křesťan.

Žďár ale musí vyřešit situaci s majiteli soukromých pozemků, přes které má cyklostezka s kvalitním povrchem z drceného štěrku a značením vést. „Bude to další propojení se Žďárem, kde lidé s kočárky, pěší a cyklisté nebudou obtěžovat projíždějící auta,“ upozornil starosta Křesťan.

V plánu investic města Žďáru je také stezka směřující do šest kilometrů vzdáleného Nového Veselí. Ta by měla začínat u (novoveselskými občany tak nazývaného) „Vortu“, nejvyššího místa městyse, a pokračovat přes lesní cesty k rybníku Kameňák.

 

Výstavba cyklostezky

„Cesta už tudy vede, je potřeba ji opravit a dodat značení,“ doplnila Irena Škodová z odboru rozvoje a územního plánování ve Žďáře nad Sázavou. Obyvatelé Nového Veselí tuto trasu dobře znají. „Cesta tam je, bylo by dobré ji vyspravit,“ soudí Tomáš Pohanka, který v Novém Veselí bydlí a do Žďáru často jezdí.

Cyklotrasa vedoucí do Nového Veselí bude na řadě po dokončení stezky do Hamrů.