Během čtyř dnů od čtvrteční časovky do nedělního startu jednotlivců se na tratích objeví minimálně čtyři sta závodníků. „Je to velký zásah do dopravy a podle toho se na závody připravujeme. Nás bude v terénu deset až třináct a spolupracujeme i s městskými strážníky a policií ČR. Na okruhu nám pomůže šest motocyklů, které povodí závodníky. Příslušníci pak budou řídit dopravu v kritických místech,“ konstatoval dopravní policista Zdeněk Kubík.

„Masters 2007 se organizačně řadí mezi čtyři nejnáročnější akce v letošním roce společně se svatojájnskou poutí, oslavami výročí města a Rovnerem Vysočina,“ podotkl šéf městských strážníků Martin Kunc.

Nejprve omezí dopravu zmíněná časovka. Trať (22 km) povede ze Žďáru přes Brodskou ulici, dále přes Hamry nad Sázavou a před Ronovem cyklisté po obrátce nasadí zpět do Žďáru k cíli. V době závodu od 8.45 do 15. hodiny se k Přibyslavi po hlavní silnici nikdo nedostane. Vjezs mají povolen pouze řidiči autobusů. Objížďka vede přes Polničku a Malou Losenici.

V pátek se účastníci Masters 2007 poprvé „zakousnou“ do zvlněného profilu známého silničního trojúhelníku Žďár-Tři Studně-Nové Město. „Žďár nad Sázavou a okolí jsme zvolili s ohledem na jeho atraktivitu pro turistický ruch," řekl ředitel závodu Pavel Doležel. Řidiči si naopak vyzkouší jízdu po silnicích nižších tříd. Na trať mohou motoristé každý den po dobu konání závodů vjet pouze po směru jízdy cyklistů (Nové Město – Žďár. V protisměru ze Žďáru do Nového Města se pojede po náhradním spoji přes obec Veselíčko.

Na opačnou stranu ke Třem Studním se motoristé dostanou přes Rokytno a Fryšavu. Pořadatelům se dosud přihlásilo kolem čtyř set závodníků z osmnácti zemí. Šampionát kategorie Masters, který by se měl na Vysočině konat nejméně do roku 2012. „Aktuální počet startujících není rozhodně konečný. Stále se hlásí noví účastníci a nejvíce jich přibude až těsně před prvním startem," dodal Doležel.

O medaile budou usilovat ve třinácti věkových kategoriích v časovce a patnácti v silničním závodě. Nejkratší trať absolvují muži nad 70 a ženy nad 60 let, kteří pojedou 43,7 kilometru, nejmladší závodníci pojedou čtyři okruhy o celkové délce 108 kilometrů. Délka časovky je pro všechny stejná - 22,2 kilometru.