Z tohoto důvodu je nyní, a to až do konce letních prázdnin, omezená doprava na frekventované komunikaci I/37, kterou nová cyklostezka prostřednictvím „tubusu“ zabudovaného pod silnicí bezpečně podejde, aby se cykloturisté bez problémů dostali na opačnou stranu rušné státní silnice. Poté přijde na řadu protilehlá polovina komunikace. V současné době se staví první polovina tubusu a doprava je svedená do jednoho jízdního pruhu a koordinována prostřednictvím přenosných semaforů.

Jako další počin pro podporu cykloturistiky ve Žďáře nad Sázavou následně dojde na vybudování cyklostezky vedoucí přes řeku Sázavu, která zahrne celkem 176 metrů stezky a sedmadvacetimetrovou lávku umístěnou poblíž zimního stadionu ve směru ke čtvrti Klafar. Poté se začne stavět 372 metrů dlouhá stezka určená pro cyklisty spojující ulice 1. máje a Žižkova.

Ilustrační foto.
Hlídka zjistila, že devětačtyřicetiletý šofér nevlastní řidičák

Ve Farských humnech se následně závěrečným úsekem projektu věnovanému rozvoji cyklodopravy ve Žďáře nad Sázavou, jenž bude kompletně dokončen v příštím roce, stane vytvoření piktogramových koridorů pro zvýšení bezpečnosti cyklistů, a to konkrétně na 408 metrech v ulici Sázavská a na 1124 metrech od ulice 1. máje až ke žďárskému nádraží.

„Všechny stavební akce v rámci projektu rozvoje cyklodopravy vyjdou na 31 milionů korun s daní z přidané hodnoty, z čehož 15,1 milionu pokryje dotace z fondů Evropské unie,“ upřesnil financování projektu místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement.