Dílo za zhruba jedenáct a půl milionu korun na křižovatce žďárských ulic Strojírenská, Smetanova a Nádražní totiž letos ani v nejbližších letech žádné další takové následovat v okresním městě nebude.

„V současné době další kruhový objezd vyprojektován není, a to ani v místech velkých žďárských světelných křižovatek u obchodního centra Convent nebo u Komerční banky,“ uvedla Dagmar Zvěřinová, žďárská místostarostka a senátorka. Ve vzdálenější budoucnosti by sice mohlo být v okresním městě vybudováno „kruháčů“ hned několik, ale to jen v souvislosti s plánovaným obchvatem Žďáru.

Ten však minimálně během následujících devíti let postaven nebude. Navíc stále ještě není jisté, zda se na dopravní dílo za několik miliard korun vůbec podaří sehnat potřebné finanční prostředky.

„Hlavní je pro nás teď okružní křižovatka U Ivana, která Žďáru z hlediska dopravy hodně pomůže. Touto stavbou na delší dobu končíme. V budoucnu se ale budeme zřejmě zabývat ještě problematickou dopravní situací na křižovatce ulic Wonkova, Jungmannova a Dolní. Tam je to zralé na světla,“ podotkla Dagmar Zvěřinová.

Nejen ve Žďáře, ale i v dalších městech a obcích žďárského okresu letos či v několika nejbližších letech žádná výstavba kruhového objezdu plánována není. Potvrdila to i ředitelka jihlavského Ředitelství silnic a dálnic České republiky Marie Tesařová. „Zatím se nejeví nic jako řešitelné výstavbou okružní křižovatky,“ sdělila Tesařová.

V Novém Městě na Moravě sice uvažují o vybudování kruhové křižovatky v problematické lokalitě nad železničním přejezdem u nemocnice, konkrétní projekt ani termín realizace však zatím známý zdaleka není.