Zajímavostí je kandidátní listina Dělnické strany sociální spravedlnosti, na které je ale pouze jediné jméno.
„Předpokládám, že volby dopadnou podobně jako předešlé, možná trochu posílí ČSSD. Sociální demokraté získali v parlamentních volbách v Bystřici nejvíce hlasů a na kandidátce ČSSD je moje jméno. Ne že bych si tak moc fandil, ale starosta dostává hlasy, ať je dobrý, nebo špatný, to se děje všude,“ uvedl bystřický starosta Karel Pačiska (ČSSD), který je jedničkou na kandidátce sociálních demokratů. V předchozích komunálních volbách v roce 2006 byl lídrem Sdružení za rozvoj bystřického regionu, které v bystřické radnici obsadilo sedm křesel z celkových třiadvaceti.
„V krajských volbách jsem kandidoval za ČSSD, takže za stejnou stranu jdu teď i do komunálních,“ vysvětlil starosta. Po třech mandátech mají nyní bystřičtí sociální demokraté a komunisté, po dvou Volba pro Bystřici, ODS a KDU-ČSL a čtyřmi disponuje SNK Evropští demokraté.
V květnových parlamentních volbách se většina obyvatel Bystřice přiklonila k ČSSD (33,25% hlasů), druhými nejoblíbenějšími se stali komunisté (12,94%), třetí místo obsadily Věci Veřejné (11,42%), o něco hůře se umístila ODS (11,31%).
--------------
Končící zastupitelstvo
Karel Pačiska (SZRBR), starosta
Josef Vojta (SZRBR), místostar.
Bohumil Kotlán (KSČM)
Pavel Lukša (ČSSD)
Miroslav Novák (SZRBR)
Aleš Ptáček (Volba pro Bystřici)
Miluše Sáblíková (KDU-ČSL)
Stanislav Bartoš (SNK– ED)
Jiří Boháč (KSČM)
Vladimír Cisár (ČSSD)
Petr Dvořák (SNK– ED)
Petr Hanzlík (ČSSD)
Lenka Jobánková (SRBR)
Petr Macháček (ODS)
Petr Martínek (SZRBR)
Zdeněk Mašík (SNK– ED)
Hicham Nemrah (SZRBR)
Josef Novotný (SNK– ED)
Petr Paleček (SZRBR)
H. Pečínková (Volba pro Bystřici)
Karel Rossí (KDU-ČSL)
Antonín Tulis (KSČM)
Zdeněk Vetešník (ODS)