Pět křesel má sdružení Nový směr. To vedl do volebního boje lékař Zdeněk Kadlec, který se těšil největší přízni voličů, když získal 1463 hlasů. Pro srovnání: lídr ČSSD Jiří Maděra jich posbíral 1176.

V zastupitelském sboru usedne i starostka Zdeňka Marková. Její SNK a SNK ED ale ve volbách získala pouze jediný mandát. Post zastupitele uhájil také místostarosta Stanislav Marek (SNK pro obce).

V baště běžeckého lyžování na Vysočině usilovalo o vstup do zastupitelstva města hned dvanáct politických stran nebo sdružení. Povedlo se to ale pouze osmi.

Výsledky voleb v Nové Městě na Moravě:

SNK a SNK ED 5,56% 1 mandát

Občanská demokratická strana 9,57% 2 mandáty

TOP 09 11,16% 3 mandáty

NOVÝ SMĚR 17,67% 5 mandátů

Komunistická str.Čech a Moravy 6,73% 1 mandát

Sdruž.nezáv.kand.pro obce 11,36% 3 mandáty

Česká str.sociálně demokrat. 21,48% 6 mandátů

Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 8,37% 2 mandáty

Zvolení zastupitelé: Marková Zdeňka (SNK ED), Komínková Ilona, Macek Libor (ODS), Hauk Jindřich, Štorek Pavel, Hubáček Petr (TOP 09), Kadlec Zdeněk, Pavlík Milan, Černý Libor, Buchta Lubomír, Chroustovský Jaromír (Nový směr), Buchtová Věra (KSČM), Marek Stanislav, Košík Josef, Zelená Křížová Helena (SNK pro obce), Maděra Jiří, Macháčková Soňa, Lempera Jaroslav, Šmarda Michal, Kachlíková Ladislava, Brůna Josef (ČSSD), Pejchal Petr, Laštovička František (KDU-ČSL).