„Viděli jsme se s ní minulý den na poradě. Dnes jsme proto všichni byli na testech a čekáme na výsledky,“ prozradil v pondělí večer náměstek hejtmana Lukáš Vlček.

Například hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek už výsledek prvního testu má. „Byl negativní. S ohledem na doporučení krajských hygieniků i tak zrušil veškeré naplánované schůzky. Kraj i nadále řídí za přísných hygienických opatření ze své pracovny, jen jeho pracovní program se musí až do pátku obejít bez osobních kontaktů,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

Naplánované jednání Rady kraje to ale neohrozí. „Pondělní porada vedení byla online a ve stejném duchu se bude konat také úterní zasedání rady,“ informoval Vlček.

Koncem týdne čeká radní druhé testování. „Okolnosti několikadenní doporučené karantény vedly hejtmana k odeslání osobní žádosti ministrovi zdravotnictví. Žádá, aby byla zvážena možnost proočkování členů krizových štábů tak, aby jejich fungování nebylo paralyzováno nákazou nebo karanténou,“ dodala Svatošová.